خرید لاستیک درار مناسب توسط 5 نکته کاربردی

معاینه فنی خودرو , تجهیزات معاینه فنی ,تجهیزات تعمیرگاهی رادمن

Table of Contents

با توجه به ضرورت دستگاه لاستیک درآر، در هر مجموعه­ تعمیرگاهی، انتخاب صحیح مدل و برند دستگاه لاستیک درآر، می­تواند ضمانت خوبی برای طول عمر دستگاه و همچنین کیفیت و کارایی آن، با توجه به شرایط و تعداد کارکرد دستگاه در طول روز ارائه دهد. بنابراین رعایت 5 نکته کلیدی زیر می­تواند انتخاب به‌صرفه­ و هوشمندانه ­ای را برای مدیر هر تعمیرگاهی به وجود آورد.

1-       پشتیبانی شرکت تولیدکننده و همچنین میزان گارانتی دستگاه

دستگاه های پیشرفته امروزی تعویض لاستیک، به طور حتم به پشتیبانی قابل اطمینان و گسترده، نیاز دارند. برندهایی که خدمات پس از فروش گسترده و همچنین گارانتی معتبری ارائه می‌دهند، همواره نسبت به برندهایی که بعضا قیمت کمتری دارند و دستگاه لاستیک درآر خود را پشتیبانی قطعه و تجهیزات نمی‌کنند، دستگاه با کیفیت تری به مصرف‌کننده ارائه می‌دهند.

2-       میزان انطباق تبلیغات دستگاه در کاتالوگ و یا وبسایت مربوط به دستگاه مورد نظر، با کارکرد و راندمان بیرونی آن دستگاه

در بسیاری از موارد زمینه‌های کاربری و یا تجهیزات جانبی دستگاه لاستیک درآر موجود در تبلیغات سایت و کاتالوگ برخی از برندها با مدل واقعی آن، بسیار متفاوت می‌باشد. برای مثال در بسیاری از  موارد سهولت در جا به جایی به ویژه برای لاستیک‌های خودروهای سنگین، به صورت برجسته به نمایش گذاشته می‌شود؛ اما این قابلیت ها در هنگام اجرا، کاربری آسان و مورد پسند کاربر را ارائه نمی‌دهند. دستگاه GRS926ST راوالیولی، علاوه بر ارائه سهولت در کاربری واقعی، قابلیت استفاده در مراکز امدادهای خودرویی سیار را نیز خواهد داشت.

3-       قیمت دستگاه چقدر هست و چرا این قیمت از سوی فروشنده انتخاب شده است؟

تعیین ارزش قیمت یک لاستیک درآر، باید طبق اصول خاصی محاسبه شود. برند ارائه کننده دستگاه، درجه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن دستگاه، نوع و کاربری تجهیزات جانبی کمک کننده و همچنین دوام و کیفیت تعویض لاستیک دستگاه، از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت می‌باشد. برای تعیین این که قیمت دستگاه کاندید شده مناسب است یا خیر، باید ویژگی‌های ذکر شده را با مدل‌های مشابه، تحت نظر فردی حرفه‌ای و آشنا به امور، مقایسه نمود.

4-    چه ویژگی­هایی همراه با این دستگاه به مصرف­ کننده ارائه می‌­شود؟

در بسیاری از موارد، از تجهیزات جانبی، آپشن های ارائه شده به همراه دستگاه لاستیک درآر و همچنین کیفیت این اجناس، می‌توان از دوام و کاربری خود دستگاه لاستیک درآر ، اطمینان حاصل کرد. همچنین لزوم داشتن دفترچه های کامل و مبسوط دستورالعمل و  دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه، از ویژگی‌های ضروری برای یک دستگاه با کیفیت به حساب می‌آید. شرکت فروشنده همچنین باید بتواند آموزش های ضروری برای راه اندازی را به مصرف‌کننده ارائه دهد. در واقع باید در نظر داشت که میزان گشتاور  لازم برای حرکت چرخشی دستگاه های لاستیک درآر جدید، نسبت به دستگاه‎ های قدیمی بسیار بیشتر است، بنابراین توجه به قدرت و توان دستگاه به ویژه در حالت 220 ولتی، بسیار لازم می‌باشد.

5-       با توجه به ویژگی­های تعمیرگاه مورد نظر،کدام دستگاه باید انتخاب شود؟

بر اساس ویژگی های ساختاری تعمیرگاه های مختلف و همچنین میزان نفرساعتی که کاربران دستگاه برای تعویض لاستیک صرف می‌کنند، نوع و مدل دستگاه لاستیک درآر تعیین می‌شود. برای مثال استفاده از دستگاه لاستیک درآر نیمه اتوماتیک راوالیولی مدل G7240 برای تعمیرگاه‌هایی که به دنبال یک دستگاه به روز برای مصرف نرمال روزانه خود هستند، بسیار مناسب است. قیمت به صرفه نسبت به خدمات ارائه شده توسط این دستگاه، امکان ویژه‌ای برای اکثر تعمیرگاه ها به وجود می‌آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *