10نکته برتر درباره جک قیچی

جک قیچی به عنوان یکی از پر طرفدارترین انواع جک، دارای ویژگی های قابل توجه ای می باشد. بیان 10 نکته موثر و برتر در جک قیچی، تاثیر به سزایی در انتخاب صحیح جک مورد نیاز تعمیرگاه مورد نظر خواهد داشت.

احساس امنیت بیشتر در جک قیچی

مکانیزم ساختاری در جک قیچی، طوری طراحی شده است که احساس امنیت بیشتری نسبت به جک های دو ستون فراهم می کند. وجود قفل های هیدرولیکی و پنوماتیکی، سبب ساز حرکت مطمئن جک در هنگام پایین آمدن و تامین امنیت جک می شود. همچنین در جک قیچی به جهت وجود نیروی عمودی به جک ها در مقایسه با  جک دوستون، ایمنی بالاتری را انتظار خواهیم داشت.

سرعت بیشتر جک قیچی

عدم نیاز به قرارگیری دقیق خودرو بر روی جک قیچی، و همچنین نبود نیاز به تنظیم بازو به عنوان اتصال جک و خودرو، سرعت کار را بالا می برد.

پایین بودن استهلاک جک قیچی

یکی دیگر از موارد مورد توجه در انتخاب جک قیچی، پایین بودن استهلاک در انواع جک های قیچی می باشد. این جک ها توان استفاده زیاد در طول روز را دارند.

امکان انتخاب قیچی توکار و یا روکار

قیچی توکار در داخل زمین نصب شده و هم سطح زمین می شود. مدل قیچی روکار روی زمین نصب می شود و ارتفاعی در حدود 10 سانتی متر خواهد داشت. قیچی های روکار می بایست ارتفاع کمی داشته باشند تا خودرو بتواند روی آن قرار گیرد، لذا در ساخت آن از پروفیل های باریک تر و مقاوم تر استفاده می شود که باعث افزایش قیمت آن جک می گردد.

پایین بودن هزینه نصب جک قیچی

به طور کلی به دلیل عدم نیاز به فونداسیون خاص، هزینه نصب جک قیچی نسبت به جک های دو ستون و جک های چهار ستون کمتر است. همچنین در مدل های جک روکار، نیاز به فوندانسیون ویژه ای برای نصب نمی باشد و هزینه های آماده سازی شرایط نصب بسیار کاهش می یابد.

امکان باز شدن 4 درب خودرو

با توجه به ساختار  جک قیچی، محدودیت باز شدن درب خودرو مانند جک دوستون وجود ندارد. در واقع به راحتی هر 4 درب خودرو می تواند بر روی جک باز شود.

عدم نیاز به فونداسیون خاص در جک قیچی

بر خلاف جک دو ستون و جک چهار ستون، نیازی به ایجاد فونداسیون ویژه و خاصی برای جک قیچی نمی باشد. در واقع شرایط ویژه ای برای نصب چک قیچی لازم نمی باشد.

عدم اشغال فضای زیاد تعمیرگاهی در جک قیچی

اشغال فضای بسیار کم یک جک قیچی در یک تعمیرگاه، از ویژگی های با اهمیت برای بسیاری از تعمیرگاه ها و آپاراتی های با فضای محدود می باشد.

امکان نصب جک تودلی

برای ایجاد دسترسی بهتر، امکان نصب جک تودلی یا جک چرخ آزاد کن بر روی جک قیچی امکان پذیر می باشد.

سهولت در کاربری با جک قیچی

امکان به کارگیری آسان جک قیچی برای بالا بردن خودرو و نداشتن طریقه مصرف پیچیده، از دیگر مزیت های جک قیچی به شمار می آید.