جک بالابر دو ستون هیدرولیکی و مکانیکی تعمیرگاه خودرو سواری

خرید جک دوستون مکانیکی سواری رادمن

جک بالابر دو ستون مکانیکی

اگر توقف در ارتفاع دلخواه برای شما مهم است، جک دو ستون مکانیکی بهترین انتخاب برای شماست. این جک‌ها توسط الکترو‌موتور متصل به ماردون فولادی، خودرو را بالا میبرند. به همین دلیل ارتفاع ستون‌ در آنها نسبت به مکانیزم هیدرولیک کمتر است. از دیگر ویژگی‌های جک‌های دو ستون مکانیکی میتوان به ارتفاع کم ستون‌های آنها اشاره کرد. پس اگر سقف کوتاهی دارید، این جک‌ها برای شما بهترین انتخاب میباشند. در ادامه با بهترین مدل‌های جک‌های مکانیکی در دنیا آشنا خواهید شد.

خرید جک دوستون سواری تعمیرگاهی رادمن

جک بالابر دو ستون هیدرولیکی

جک‌های هیدرولیکی آشنا‌ترین جک‌های دو ستون در تجهیزات تعمیرگاهی هستند. این جک‌ها بدلیل قیمت بصرفه‌تر، سرعت بالاتر و نگهداری کمتر نسبت به نمونه‌های مکانیکی، بسیار پرطرفدار‌اند. اما نیازمند سقف کارگاه بلند‌تر نیز هستند. برای هر ظرفیت وزنی که احتیاج دارید، جک مناسبی برای انتخاب وجود دارد. حتی در این محصولات، جک‌هایی مناسب خودروهای کم ارتفاع ارائه شده. در ادامه با محصولاتی آشنا میشوید که شهره‌ای جهانی دارند.

جک بالابر دو ستون مکانیکی بهتر است یا هیدرولیکی؟

بار‌ها مشاهده شده که تعمیرکاران بر سر دوراهی هیدرولیکی و مکانیکی توقف طولانی چند ساله دارند. تصمیم گیری در این مورد نیاز به کمی تجربه دارد. در کل مکانیزم مکانیکی پیچیده‌تر و پر هزینه‌تر از هیدرولیکی است. اما از مزایای آن نمیتوان چشم پوشی کرد. مزایایی مانند کنترل دقیق ارتفاع خودرو. جک‌های هیدرولیکی فقط در محل قفلکن‌ها که معمولا به فاصله‌ی 10 سانتی‌متری هستند توقف دارد. اما جک‌های مکانیکی در هر نقطه قابلیت توقف و قفل شدن دارند. این یکی از موارد قابل بررسی در این جک‌هاست.

دو جک دو ستون ابی رنگ یکی هیدرولیکی و دیگری مکانیکی در محیط تعمیرگاه

قیمت جک دو ستون

قیمت جک دو ستون بر اساس پارامتر‌های مختلفی مشخص میگردد. مهمترین عامل، برند و شرکت سازنده است. هیچگاه نمیتوان کیفیت ساخت یک جک چینی را با یک محصول مشابه اروپایی یا آمریکایی مقایسه کرد. توجه به جزییات و دقت ساخت محصولات اروپایی و یا آمریکایی چندین برابر است. همچنین عمر مفید و نیاز به تعمیر و نگهداری دو محصول نیز بسیار متفاوت خواهد بود. بعد از کشور سازنده، مکانیزم جک و بعد از آن ظرفیت وزنی جک از عوامل تایین کننده‌اند. 

قیمت جک دو ستون مشکی در کارگاه تعمیر bmw

طریقه نصب جک بالابر دو ستون

از اصلی‌ترین و چالش برانگیز‌ترین مباحث، نصب جک‌های دو ستون است. جک دو ستون دارای گشتاور ناشی از ارتفاع ستونهاست. برای مهار کردن این نیرو، نیاز به فونداسیون استاندارد است. مشاورین تجهیزات تعمیرگاهی رادمن، هنگام خرید شما مشخصات فونداسیون هر جک را ارائه میدهند. این مشخصات طبق دفترچه شرکت سازنده میباشد. جهت نصب جک به فونداسیون، از پیچ، رول بولت و چسب استفاده میگردد. در مواقعی نیز از جوشکاری کمک میگیرند.

طریقه نصب جک بالابر دو ستون ابی رنگ به فونداسیون

جهت مطالعه مطالب تکمیلی و ثبت نظرات خود در صفحه اینستاگرام رادمن روی هر عکس کلیک کنید.