جک دو ستون تعمیرگاهی خودرو سواری

خرید جک دوستون مکانیکی سواری رادمن

جک دو ستون مکانیکی تعمیرگاهی

اگر توقف در ارتفاع دلخواه، برای شما مهم است، جک دو ستون تعمیرگاهی با مکانیزم مکانیکی بهترین انتخاب برای شما است. این جک‌ها توسط موتور الکتریکی متصل به ماردون فولادی، خودرو را بالا می‌برند. به همین دلیل ارتفاع ستون‌ در آن‌ها نسبت به مکانیزم هیدرولیک کمتر است. از دیگر ویژگی‌های جک‌های دو ستون مکانیکی، می‌توان به ارتفاع کم ستون‌های آن‌ اشاره کرد. بنابراین اگر سقف کوتاهی دارید، این جک‌ها برای شما بهترین انتخاب هستند. در ادامه با بهترین مدل‌ از جک‌های مکانیکی در دنیا آشنا خواهید شد.

خرید جک دوستون سواری تعمیرگاهی رادمن

جک دو ستون هیدرولیکی تعمیرگاهی

جک‌های هیدرولیکی آشنا‌ترین جک‌های دو ستون در تجهیزات تعمیرگاهی هستند. این جک‌ها به دلیل قیمت به‌صرفه‌تر، سرعت بالاتر و نگهداری کمتر نسبت به نمونه‌های مکانیکی، بسیار پرطرفدار‌اند؛ اما برای انتخاب آن‌ها لازم است شما کارگاهی با سقف بلند نیز داشته باشید. برای هر ظرفیت وزنی که احتیاج دارید، جک مناسبی برای انتخاب وجود دارد. حتی در این محصولات، جک‌هایی مناسب خودروهای کم ارتفاع ارائه شده است. در ادامه با محصولاتی آشنا می‌شوید که شهره‌ای جهانی دارند.

جک بالابر دو ستون مکانیکی بهتر است یا هیدرولیکی؟

بار‌ها مشاهده شده است که تعمیرکاران بر سر دوراهی هیدرولیکی یا مکانیکی توقف طولانی چند ساله دارند. تصمیم گیری در این زمینه، نیاز به کمی تجربه دارد. در کل مکانیزم مکانیکی پیچیده‌تر و پر هزینه‌تر از هیدرولیکی است؛ اما از مزایای آن مانند کنترل دقیق ارتفاع خودرو نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. جک‌های هیدرولیکی فقط در محل قفل‌کن‌ها که معمولا به فاصله‌ی 10 سانتی‌متری هستند، توقف دارد؛ اما جک‌های مکانیکی در هر نقطه، قابلیت توقف و قفل شدن دارند. این یکی از موارد قابل بررسی در این جک‌ها است.

دو جک دو ستون ابی رنگ یکی هیدرولیکی و دیگری مکانیکی در محیط تعمیرگاه

قیمت جک دو ستون تعمیرگاهی

قیمت جک دو ستون بر اساس پارامتر‌های مختلفی مشخص می‌گردد. مهم‌ترین پارامتر‌، برند و شرکت سازنده است. هیچگاه نمی‌توان کیفیت ساخت یک جک چینی را با یک محصول مشابه اروپایی یا آمریکایی مقایسه کرد. توجه به جزییات و دقت در ساخت، در محصولات اروپایی و یا آمریکایی چندین برابر است. همچنین عمر مفید و نیاز به تعمیر و نگهداری دو محصول نیز بسیار متفاوت خواهد بود. بعد از کشور سازنده، مکانیزم جک و بعد از آن ظرفیت وزنی جک از عوامل تایین کننده‌ هستند. 

قیمت جک دو ستون مشکی در کارگاه تعمیر bmw

طریقه‌ی نصب جک بالابر دو ستون

از اصلی‌ترین و چالش برانگیز‌ترین مباحث، نصب جک‌های دو ستون است. جک دو ستون دارای گشتاور ناشی از ارتفاع ستون‌ها است. برای مهار کردن این گشتاور، نیاز به فونداسیون استاندارد است. مشاورین تجهیزات تعمیرگاهی رادمن، هنگام خرید، مشخصات فونداسیون مورد نیاز هر جک را به شما ارائه می‌دهند. این مشخصات طبق دفترچه‌ی شرکت سازنده می‌باشد. جهت نصب جک به فونداسیون، از پیچ، رول بولت و چسب استفاده می‌گردد. در مواقعی نیز از جوشکاری کمک می‌گیرند.

طریقه نصب جک بالابر دو ستون ابی رنگ به فونداسیون

جهت مطالعه‌ی مطالب تکمیلی و همچنین ثبت نظرات خود در صفحه‌ی اینستاگرام رادمن روی هر عکس کلیک کنید.