انواع دستگاه لاستیک درار خودرو سواری سنگین موتور‌سیکلت

لاستیک درار سنگین

تعویض لاستیک خودرو‌های سنگین از جمله پر دردسر‌ترین و سخت‌ترین فرآیندهای تعمیرگاهی است. در گذشته دراوردن لاستیک بسیار دشوار و موجب خسارت به رینگ و لاستیک و همچنین تکنسین میشد. اما امروزه این فرآیند توسط دستگاه های مدرن براحتی انجام میگیرد. حتی جهت بلند کردن لاستیک نیز تمهیداتی سنجیده شده است. از انواع دستگاه لاستیک درار میتوان به لاستیک درار سنگین اشاره کرد. این دستگاه‌ها دارای موتور‌های پرقدرت جهت چرخش رینگ برای جداسازی هستند. همچنین ابزار‌های فولادی قوی برای آنها در نظر گرفته شده است. دستگاه لاستیک درار کامیونی معمولا بصورت عمودی چرخ را بلند میکنند. در ادامه با محصولات لاستیک درار سنگین آشنا میشویم.

لاستیک درار سواری

از انواع دستگاه لاستیک درار، لاستیک درار سواری جز اولین تجهیزاتی است که برای تعمیرگاه‌ها ساخته شد. دلیل این اولویت سختی این عمل برای تعمیرکاران بود. دراوردن لاستیک با روش‌های سنتی بدون وارد کردن خسارت به رینگ و لاستیک تقریبا غیر ممکن است. دستگاه لاستیک درار بسیار کار  دراوردن و جا انداختن لاستیک را ساده کرده. خود این دستگاه دارای انواع مختلفی است. نوع های ساده‌تر به کمک نیروی انسانی نیاز بیشتری دارند. ولی نوع‌های مدرن‌تر و اتوماتیک، تقریبا بدون نیاز به تکنسین تمامی مراحل را انجام خواهند داد. در ادامه بیشتر با این دسته ی محصولی آشنا خواهیم شد.

لاستیک درار موتور سیکلت

دراوردن لاستیک های موتور سیکلت به ظاهر کاری ساده و بدون نیاز به تجهیزات است. ولی در واقعیت برای سرویس دهی به موتور سیکلت های مدرن، نمیتوان بدون تجهیزات براحتی و بدون خسارت این فرآیند را بدرستی انجام داد! در ادامه میتوانید مشخصات لاستیک درار های مخصوص موتور سیکلت را مطالعه کنید.

جهت مطالعه مطالب تکمیلی و ثبت نظرات خود در صفحه اینستاگرام رادمن روی هر عکس کلیک کنید.