انواع دستگاه لاستیک درار خودرو سواری سنگین موتور‌سیکلت

لاستیک درار سنگین

تعویض لاستیک خودرو‌های سنگین از جمله پر دردسر‌ترین و سخت‌ترین فرآیندهای تعمیرگاهی محسوب می‌شود. در گذشته درآوردن لاستیک کاری بسیار دشوار بود که موجب وارد آمدن خسارت به رینگ و لاستیک و همچنین تکنسین می‌شد. اما امروزه این فرآیند توسط دستگاه‌های مدرن به‌راحتی انجام می‌شود. حتی جهت بلند کردن لاستیک نیز تمهیداتی اندیشیده شده‌است. از انواع دستگاه لاستیک درار می‌توان به لاستیک درار سنگین اشاره کرد. این دستگاه‌ها دارای موتور‌های پرقدرت جهت چرخش رینگ برای جداسازی هستند. همچنین ابزار‌های فولادی قوی، برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده‌است. دستگاه لاستیک درار کامیونی معمولا به‌صورت عمودی چرخ را بلند می‌کند. در ادامه با محصولات لاستیک درار سنگین آشنا می‌شویم.

لاستیک درار سواری

در میان انواع دستگاه لاستیک درارها، لاستیک درار سواری، از اولین تجهیزاتی است که برای تعمیرگاه‌ها ساخته شد. دلیل این اولویت سختی این عمل برای تعمیرکاران بود. درآوردن لاستیک با روش‌های سنتی بدون وارد کردن خسارت به رینگ و لاستیک تقریبا غیر ممکن بود. دستگاه لاستیک درار بسیار کار درآوردن و جا انداختن لاستیک را ساده کرد. خود این دستگاه دارای انواع مختلفی است. انواع ساده‌تر آن به دخالت نیروی انسانی نیاز بیشتری دارند؛ ولی مدل‌های مدرن‌تر و اتوماتیک، تقریبا بدون نیاز به تکنسین، تمامی مراحل را انجام می‌دهند. در ادامه بیشتر با این رسته از تجهیزات آشنا خواهیم شد.

لاستیک درار موتور سیکلت

درآوردن لاستیک‌های موتور سیکلت به ظاهر کاری ساده و بدون نیاز به تجهیزات است؛ ولی در واقعیت برای سرویس‌دهی به موتور سیکلت‌های مدرن، بدون داشتن تجهیزات، نمی‌توان به‌راحتی و بدون وارد آمدن خسارت، این فرآیند را به‌درستی انجام داد. در ادامه می‌توانید مشخصات لاستیک درار های مخصوص موتور سیکلت را مطالعه کنید.

جهت مطالعه‌ی مطالب تکمیلی و همچنین ثبت نظرات خود در صفحه‌ی اینستاگرام رادمن روی هر عکس کلیک کنید.