انواع دستگاه بالانس چرخ

بالانس چرخ سنگین

در میان انواع دستگاه بالانس چرخ، بالانس چرخ خودروهای سنگین، به‌دلیل وزن بالای رینگ و لاستیک و همچنین نیاز به موتوری پر قدرت جهت ایجاد گشتاور، دارای حساسیت‌های مخصوص به خود است. محصولاتی که رادمن در این دسته معرفی می‌کند؛ از مشهورترین تجهیزات در دنیا هستند که طی سال‌ها امتحان خود را  پس داده‌اند. سنسورهای قوی، شبیه‌سازی‌های کامپیوتری و موتورهای الکتریکی پر قدرت این دستگاه‌ها به شما کمک می‌کند هر ابعاد چرخ را به‌راحتی بالانس کنید.

بالانس چرخ سواری

دستگاه بالانس چرخ سواری، در میان انواع دستگاه‌های بالانس چرخ‌، جزء پر‌ مصرف‌ترین‌ها است. دستگاه بالانس چرخ سواری از گذشته تا به امروز دستخوش تحولاتی شده است. نوع‌های نیمه‌اتوماتیک و اتوماتیک به‌جای مدل‌های قدیمی‌تر آمده‌اند. تفاوت این مدل‌ها در میزان ساده کردن فرآیند بالانس، برای تکنسین است. در ادامه بیشتر با این دستگاه‌ها آشنا خواهیم شد. 

بالانس چرخ موتور سیکلت

مانند تمامی وسایل نقلیه، موتور سیکلت‌ها نیز به بالانس چرخ نیازمند هستند. شاید برخی دستگاه‌های بالانس سواری قابلیت بالانس کردن چرخ موتور سیکلت را نیز داشته باشند؛ اما ابعاد و هزینه‌ی آن‌ برای این تعمیرگاه‌ها مناسب نیست. در ادامه با دستگاه‌های مختص تعمیرگاه‌های موتور سیکلت آشنا خواهیم شد.

جهت مطالعه‌ی مطالب تکمیلی و همچنین ثبت نظرات خود در صفحه‌ی اینستاگرام رادمن روی هر عکس کلیک کنید.