تجهیزات تعمیرگاهی خودرو سواری، سنگین و موتور‌سیکلت

تجهیزات تعمیرگاهی خودرو در کشور دارای تنوع قابل قبولی است. از برندهای اروپایی و آمریکایی گرفته تا چینی و مونتاژ ایران. در این بین شرکت رادمن از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تامین کننده تجهیزات تعمیرگاهی کشور است. این شرکت تمام تلاش خود را در جهت تامین تجهیزات تعمیرگاهی از برند‌های خوش‌سابقه و امتحان پس‌داده‌ی دنیا کرده است؛ برندهایی که با بالاترین تکنولوژی و استاندارد‌های جهانی کار می‌کنند. در ادامه می‌توانید وارد بخش‌های مربوط به‌هر دسته از تجهیزات شوید و اطلاعات کامل هر محصول را مطالعه نمایید. اگر به کمک و مشاوره نیاز دارید، می‌توانید به‌وسیله‌ی راه‌های ارتباطی ما، با مشاورین رادمن تماس بگیرید.

جک دو ستون هیدرولیک 4 و نیم تن بندپک آمریکا نامتقارن

جک بالابر تعمیرگاهی

جک‌های تعمیرگاهی از جمله مهم‌ترین و اولین تجهیزات تعمیرگاهی خودرو هستند. از جک‌ها در تعمیرگاه‌های خودرو سواری و سنگین و همچنین موتور سیلکت‌ها استفاده می‌گردد. انتخاب بهترین جک از انواع دو‌ستون، چهار‌ستون، قیچی و… معمولا کار دشواری برای تعمیرکاران است. این انتخاب نیازمند تجربه‌ی کافی و داشتن اطلاعات است. در ادامه‌ی مطالب می‌توانید با توجه به توضیحات ارائه شده، صاحب بهترین جک، برای تعمیرگاه خود شوید.

دستگاه لاستیک درار سواری از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو تامین شده توسط شرکت رادمن

لاستیک درار

لاستیک درار‌ها تحولی مشهود در تعمیرگاه‌های سرویس چرخ ایجاد کرده‌اند. این دستگاه‌ها با استفاده از ابزار‌های خود توانستند سختی تعویض لاستیک را چند برابر کاهش دهند. بعلاوه توانستند میزان خسارتی که بعد از هربار تعویض لاستیک به رینگ‌ها وارد میشد را بطور چشم‌گیری کاهش دهند. از این رو جز محبوب‌ترین تجهیزات تعمیرگاهی خودرو است. لاستیک درار‌ها در سه نوع تمام‌اتوماتیک، نیمه‌اتوماتیک و استاندارد جهت خودرو‌های سواری، سنگین و موتور سیکلت ارائه میشوند. در ادامه به معرفی انواع آن‌ها میپردازیم.

دستگاه بالانس چرخ سواری بندپک آمریکا از سری تجهیزات تعمیرگاهی خودرو تامین شده توسط شرکت رادمن

بالانس چرخ

دستگاه‌ بالانس چرخ خودرو جز مهمترین دستگاه‌های سرویس چرخ است. کیفیت ساخت قطعات و سنسور‌های این دستگاه‌ها بسیار مهم است. زیرا کوچکترین خطا در انجام محاسبات، منجر به ایجاد مشتری ناراضی و خسارت به خودرو میشود. دستگاه‌های بالانس دارای انواع اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک برای خودرو‌های سواری، سنگین و موتور‌سیکلت است. در ادامه این دستگاه‌ها را بطور دقیق بررسی خواهیم کرد.

دستگاه میزان فرمان 8 سنسوره راوالیولی از سری تجهیزات تعمیرگاهی خودرو

میزان فرمان

انجام عملیات میزان فرمان با دستگاه در سالهای اخیر بسیار فراگیر شده. دیگر روش‌های سنتی مانند استفاده از میله و بازرسی چشمی، جوابگوی نیاز‌های خودرو‌های مدرن نیست. دستگاه‌های میزان فرمان به دو صورت زوج‌چشمی (CCD) و سه‌بعدی (3D) موجود است. بسته به نیاز و بودجه شما انتخاب هرکدام ممکن است. در ادامه به بررسی محصولات از هر نوع آن جهت خودرو‌‌‌های سواری و سنگین میپردازیم

دستگاه شاسی کش صافکاری خودرو سواری اسپنسی ایتالیا تامین تجهیزات تعمیرگاهی رادمن

شاسی‌کش‌

دستگاه شاسی‌کش صافکاری برای هر کارگاه صافکاری و خدمات بدنه خودرو نیاز است. دیگر با روش‌های سنتی نمیتوان شاسی‌های پرقدرت و پر‌جزئیات خودروها را تعمیر نمود. شاسی‌کش‌ها دارای امکانات و تجهیزات متفاوتی‌اند. از جمله جک بالابر، خطکش‌های مختلف و دیگر ابزار‌های مختص بخود. شاسی‌کش‌ها برای خودروهای سواری و سنگین موجود‌اند که هرکدام دارای توان مورد نیاز جهت تعمیر خودروهای قدیمی و مدرن‌اند.

اتاق رنگ کابین رنگ خودرو سواری اسپنسی خرید اتاق رنگ از رادمن

اتاق رنگ

از سری تجهیزات تعمیرگاهی مهم و بروز دنیا، اتاق رنگ‌ها هستند. اتاق رنگ‌ها کمک شایانی را در بالا رفتن سرعت و کیفیت رنگ خودرو در صنعت نقاشی خودرو کرده‌اند. اتاق رنگ‌ها برای خودروهای سواری و سنگین موجود هستند. تفاوت نوع سواری و سنگین آنها بجز در ابعاد اتاق، به سیستم‌های سیالاتی آنها نیز بر‌میگردد. در ادامه با این دستگاه‌ها بیشتر آشنا میشویم.‌

خط معاینه فنی خودرو سواری از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو تامین شده توسط شرکت رادمن

معاینه فنی

با افزایش تعداد خودرو در کشور، نیاز به معاینه‌های فنی نیز هر روزه افزایش میابد. تجهیزات معاینه فنی معمولا بصورت پکیج و گروهی از برندی خاص ارائه میشوند. این مورد شامل معاینه فنی خودرو‌های سواری، سنگین و موتور سیکلت است. اگر قصد راه‌اندازی خط معاینه فنی دارید، محصولات این بخش از سایت را بطور کامل و دقیق بررسی کنید. همچنین با استفاده از مشاورین رادمن، مجهز‌ترین تجهیزات را طبق نیاز خود انتخاب نمایید.

دستگاه شارژ گاز کولر خودرو سواری موراتک از سری تجهیزات تعمیرگاهی تامین شده توسط شرکت رادمن

شارژ گاز کولر

یکی از الزامات تعمیرگا‌ه‌های خودرو، دستگاه شارژ گاز است. این دستگاه‌ها به دو صورت اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک تولید میشوند. در نمونه‌های اتوماتیک، مراحل بازیابی و وکیوم کاملا خودکار انجام میشود. مراحل شارژ مبرد و تزریق روغن و ردیاب نشتی نیز با حظور و نظارت اپراتور انجام میگیرد. این دستگاه برای خودرو‌های سواری و سنگین با توان‌های خاص هر کدام، موجود است. با توجه به در ادامه با مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها آشنا میشویم.‌

دستگاه داینامومتر دو محور خودرو سواری از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو تامین شده توسط شرکت رادمن

داینامومتر

داینامومتر‌ها وظیفه اندازه‌گیری مشخصه‌های موتور مانند گشتاور و توان را برعهده دارند. از این تجهیزات در کارگاه‌های تیونیگ خودرو بسیار استفاده میگردد. با توجه به ماهیت دستگاه کیفیت ساخت و اجزاء آنها بسیار مهم است. داینامومتر‌ها دارای انواع مختلف‌اند مانند داینامومتر‌های تک محوره جهت تست خودرو‌های تک دیفرانسیل و دو محوره جهت خودرو‌‌های دو دیفرانسیل. در ادامه با این تجهیز به طور کامل آشنا میشویم.‌

جک گیربکس درار خودرو سواری از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو تامین شده توسط رادمن

جک گیربکس‌درار

جک گیربکس‌درار از پرطرفدار‌ترین تجهیزات تعمیرگاهی است. بدون داشتن این تجهیز درآوردن گیربکس بسیار سخت و وقت‌گیر است. این جک‌ها با توجه به ظرفیت وزنی خود برای انواع خودروها قابل استفاده‌اند. معمولا این تجهیز در کنار جک‌های بالابر چهار‌ستون، دو‌ستون یا قیچی استفاده میگردد. سیستم این نوع از جک‌ها معمولا هیدرولیکی است. همچنین کنترل جک معمولا بصورت دستی است. در ادامه به معرفی کامل این محصول میپردازیم.‌

جک موتور درار مگا از تجهیزات تعمیرگاهی خودرو رادمن

جک موتور‌درار

جک موتور‌درار آشنای دیرینه‌ی تمامی تعمیرگاه‌های مکانیکی است. با استفاده از این جک کوچک و قابل حمل، میتوانید براحتی موتور خودرو را بیرون بکشید. چرخ ها برای جابجایی موتور در محیط کارگاه به شما کمک میکنند. ساختار هیدرولیکی و دستی این جک باعث به حداقل رسیدن فضای اشغالی آن میشود. این جک‌ها نیز با استفاده از ظرفیت وزنی خود دسته‌بندی میشوند. در ادامه مطالب به معرفی جک‌های موتور درار پیشنهادی رادمن برای شما میپردازیم.

دستگاه آنالیز گاز یونی متال از سری تجهیزات تعمیرگاهی خودرو شرکت رادمن

آنالیز‌گاز

دستگاه آنالیز‌گاز از سری تجهیزات اندازه‌گیری پارامتر‌های سلامت خودرو است که کیفیت ساخت در آن بسیار مهم است. تعداد پارامتر‌های اندازه گیری شده توسط این دستگاه‌ها از نکات قابل توجه آنهاست. به همین دلیل تعداد گاز‌های قابل اندازه‌گیری در این دستگاه‌ معمولا در نام و مدل آنها درج میگردد. وارد نمایش محصولات شوید تا با مدل پیشنهادی رادمن و مشخصات آن آشنا شوید.

دستگاه تست نور چراغ سواری راوالیولی ایتالیا از تجهیزات تعمیرگاهی رادمن

تست نور چراغ

جهت اندازه‌گیری و تنظیم میزان نور چراغ‌های جلو خودرو از دستگاه تست نور استفاده میگردد. این دستگاه هم در بخش آنالیز معاینه فنی‌ها کاربرد دارد هم در تعمیرگاه‌هایی که سرویس چراغ خودرو را انجام میدهند. این دستگاه‌ها توسط مکانیزم لیزری میتوانند انواع لامپ خودرو مانند هالوژن یا زنون را تنظیم کنند. در ادامه میتوانید مشخصات کامل این دستگاه را مشاهده کنید.

دستگاه تعویض روغن گیربکس خودرو اتوماتیک موراتک رادمن خرید atf

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس‌ها دیگر از حالت سنتی خارج شده است. دستگاه‌های تعویض روغن قابلیت ساکشن روغن، سنجش کیفیت و میزان آن و همچنین تزریق روغن را دارند. با توجه به افزایش تعداد خودرو‌های اتوماتیک، وجود این دستگاه در هر اتوسرویس لازم و ضروری است. همچنیناین دستگاه قادر به ارائه گزارش کار بصورت چاپی است. در ادامه به بررسی این محصول میپردازیم.