اتاق رنگ چیست ؟

اتاق رنگ چیست , اتاق رنگ ,تجهیزات تعمیر گاهی , اتاق رنگ خودرو

Table of Contents

اتاق رنگ چیست ؟ – سلام خوش آمدید به وسایت رادمن ،همانطور که می‌دانید رنگ ها امروز نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره یا حتی کارو برند ما دارند. یکی ازرنگ هایی که به شدت ما را وابسته خود کرده اند ، نوع رنگ خودروها می‌باشد که گاهی این رنگ ها به قدری چشم نواز می‌شود که ما را به فکرفرو می‌برند که این رنگ ها به صورتی برای خودرو به وجود آمده است.رنگ ها درکوره های رنگ یا اتاق رنگ به وجود می آیند.

امروز قصد داریم که با شما راجب اتاق رنگ صحبت کنیم و به بررسی مزایای استفاده از انواع کوره اتاق رنگ بپردازیم درادامه با ما همراه باشید.

 

اتاق رنگ چیست ؟

درواقع اتاق رنگ،به اتاق و یک فضای کاملا ایزوله شده گفته می‌شودکه عاری از هرگونه آلوگی می‌باشدکه می‌باشد که باعث دور شدن ذرات ناشی ازرنگ پاشیدگی ومعلق درهوا می‌شود.همین علت باعث شده که عواملی خارجی و جانبی وحتی محیطی درهنگام استفاده ازاتاق رنگ هیچگونه تاثیر اضافی بر روی بدنه یا قطعه فلزی نداشته باشد .اتاق یا کوره رنگ توسط شرکت های مدرن و مجهز وهمچنین باعلوم و فنون به روزجهت استفاده مراکزتعمیرگاهی اتاق رنگ خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس یادمان باشد که نمی شود این اتاق را با پلاستیک یا یک فضای چوبی به وجود آورد زیرا ازنظرتنظیم حرارت نمی‌توان درچنین فضاهایی عملیات رنگ و پخت را بصورت کامل انجام داد.

 

اتاق رنگ چیست – فرآینداستانداردررنگ آمیزی خودرو

همانطور که بالا هم اشاره کردیم ،رنگ آمیزی قطعات خودرو باید طبق استانداردهای موجود درصنعت خودروسازی انجام شودکه خود نیازمند یه سری شرایط می باشد درادامه مطب میخواهیم این شرایط واستانداردهای موجود را باهم بررسی کنیم و ببینیم چه عواملی بررنگ آمیزی هرچه بهترتاثیر می‌گذارد.

دما دراتاق های رنگ معمولا بین 23 تا24درجه سانتی گراد با توجه به نوع رنگ و عوامل موثر در خشک شدن آن متغییر می‌باشد که این ویژگی دراتاق ها توسط سنسورهای هوشمند مورد بررسی قرار می‌گیرد. سنسورها باعث می‌شود که دمای اتاق به صورت کامل کنترل شود.

 

بعدازاین که قطعات بصورت کامل رنگ آمیزی شد فرد از اتاق خارج می‌شودکه دراین حالت گفته می‌شود که قطعه برای پخت رنگ آماده شده است.دراین وضعیت دمای اتاق تا 62 درجه جهت پخت تنظیم می‌شود.

 

چراغ های IR  یکی از جذاب ترین خصوصیت اتاق های رنگ می باشد که دانستن آن قطعا خالی از لطف نیست .شاید همین علت باعث شده که صنعت ساخت اتاق رنگ خودرو به شدت مورد توجه شرکت قرار بگیرد.

این چراغ ها که حیاتی ترین بخش اتاق محسوب می شود باعث خشک شدن رنگ بصورت کاملا یکسان در دمای ثابت می شود

گرمایش در دمای 62 درجه بصورت کاملا یکنواخت درسطح اتاق متمرکز شده و باعث یکنواختی درخشک شدن رنگ می‌شود.

این چراغ ها باعث می‌شود که رنگ ها از زیر و رو بصورت همزمان خشک شود که یکی از ویژگی های استفاده از اتاق رنگ  می‌باشد.

  • باعث خشک شدن یکسان رنگ ها می شود
  • ایجاد شفافیت رنگ در تمامی سطوح رنگ شده
  • عدم فرو رفتگی و موج در خشک شدن رنگ
  • یکنواختی رنگ در قطعاتی که درحالت های گرد و مورب هستند
  • عدم شکستگی رنگ بعد از خشک شدن

 

اتاق رنگ چیست – قیمت اتاق رنگ خودرو

همانطورکه می‌دانید قیمت اتاق رنگ خودرو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد . عواملی چون :

نوع تکنولوژی و تجهیزات استفاده شده در ساخت این دستگاه ها

نوع برند شرکت سازنده

ابعاد و سایز دستگاه

و …….

اتاق رنگ چیست -خرید دستگاه های اتاق رنگ

شرکت رادمن با سال ها تجربه در زمینه تولید و واردات انواع اتاق های رنگ خود رو آماده فروش انواع اتاق رنگ خودرو درتهران و سراسر کشور می باشد که شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و همچنین قیمت های به روز با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی لازم را ارایه نمایند .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *