ابعاد جک دو ستون | برای نصب جک دو ستون چقدر فضا میخواهیم؟

ابعاد جک دو ستون هنگام نصب در تعمیرگاه و خرید تجهیزات

Table of Contents

ابعاد جک دو ستون، اولین سوال همیشگی شما

ابعاد جک دو ستون، در تمامی مکالماتی که در ده سال اخیر  با شما داشته‌ایم جزو دو سوال عمده از جانب شما بوده است. سوال اول همیشه در مورد ابعاد محصولات است و سوال دوم در مورد شرایط محیطی کارگاه شماست. در این مقاله سعی میکنیم به تمامی این سوالات مربوط به جک دو ستون پاسخ دهیم. خرید جک‌های دوستون بدون مشاوره تخصصی ناممکن است. تنوع زیاد، ابعاد متفاوت، کاربرد متفاوت، نیاز شما و دیگر پارامترها، همگی نیازمند بررسی شرایط شماست. خوشبختانه رادمن، در درجه اول طبق زنجیره ارزش خود،‌سعی در ارائه راه کار به شماست. این راه کار حتی میتواند از محصولات تحت پوشش رادمن نباشد. بعد از ارائه مشاوره و بررسی شما،‌ محصولاتی به شما معرفی میگردد تا بیشترین بازدهی را برایتان ایجاد کند.

در صورتی که سوالی در مورد ابعاد جک‌ دو ستون دارید، با ما در تماس باشید

جهت مشاوره بیشتر، استعلام قیمت و نیاز سنجی، میتوانید از طریق پیام رسان سایت و یا شماره تماس شرکت اقدام کنید.

ساعات پاسخگویی تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17

ابعاد انواع جک دوستون 

همانطور که میدانید، جک دوستون دارای دونوع مکانیکی و هیدرولیکی است. ادبیات بیان ابعاد در این دو نوع تفاوتی ندارند و از یک استاندارد پیروی میکنند. وقتی از ابعاد هر یک صحبت میکنیم، منظور مشخص شدن مقادیر این پارامترهاست:

  • حداکثر ارتفاع ستون جک
  • حداکثر ارتفاع بالابری
  • عرض کل دستگاه
  • حداکثر فاصله بین دو ستون (دهانه جک)

این چهار عدد مقادیر بسیار مهم در انتخاب و جانمایی جک است. از بین این چهار پارامتر، ارتفاع بالابری و ارتفاع ستون جک، دارای بیشترین اهمیت در هنگام خرید هستند.دلیل اهمیت این دو عدد، تفاوت چشمگیر آنها در جک‌های مکانیکی و هیدرولیکی است. همچنین فناوری استفاده شده در جک نیز میتواند تاثیری چشمگیر در ارتفاع داشته باشد.فاصله دوستون و عرض دستگاه، با نوع مکانیزم جک رابطه‌ی خاصی ندارند بلکه فقط تابعی از نوع نصب بصورت متقارن و نامتقارن هستند. مقادیر این دو پارامتر در بیشتر جک‌ها به هم نزدیک است.

مقادیر دیگری نیز وجود دارد که مربوط به طول بازوهای جک میشود. اما در مبحث ابعاد که مربوط به فضاسازی و نصب جک میشود تاثیری ندارند. ارقام مربوط به طول بازوها، به خودروهایی که قرار است توسط شما خدمات رسانی شوند مربوط میگردد.

ابعاد جک دو ستون خودرو هیدرولیکی و مکانیکی

ابعاد جک دو ستون مکانیکی

تفاوت انواع جک دوستون در مقادیر گفته شده، باعث تفاوت در کاربرد آنها است. در جک‌های مکانیکی یا ماردونی، بدلیل آنکه در ستون خود فقط ماردون را جای داده‌اند، ارتفاعشان با ارتفاع بالابری آنها عددی بسیار نزدیک است. بعنوان مثال اگر ارتفاع بالابری 190 سانتی‌متر باشد،‌ارتفاع ستون عددی بین 195 الی 210 سانتی‌متر است. این اختلاف کم ناشی از نحوه نصب الکتروموتور است که معمولا بصورت موازی با ماردون نصب میشود و با تسمه و پولی به ماردون متصل میگردد.

جهت نمایش اطلاعات محصول جک‌های دوستون مکانیکی رادمن

خرید جک دوستون مکانیکی اتصال از بالا مدل kpn-349we راوالیولی ایتالیا رادمن
خرید جک دوستون استوک مکانیکی و هیدرولیکی تعمیرگاهی

ابعاد جک دو ستون هیدورلیکی

جک دوستون هیدرولیکی خود دارای دو نوع اتصال از بالا و اتصال از پایین است. نوع اتصال از بالا دارای طرفداران بیشتری نسبت به نوع اتصال از پایین است. معمولا جک‌های هیدورلیکی ارتصال از بالا دارای ارتفاع زیادی هستند. به همین دلیل در بسیاری از تعمیرگاه‌های محلی بدلیل کوتاه بودن سقف کارگاه،‌قابل نصب نیستند. طول دهانه‌ی این جک‌ها معمولا باید طوری باشد که هر خودرویی را بتوانند در خود جای دهند و بتوان درب خودرو را روی جک باز نمود. این مهم میسر نمیشود مگر آنکه یا عرض بسیار زیاد باشد و یا نصب بصورت نامتقارن.
 

جهت نمایش اطلاعات محصول جک‌های دوستون هیدورلیکی رادمن

خرید جک دوستون هیدرولیکی سواری تعمیرگاهی مدل kph370.42 راوالیولی ایتالیا رادمن
ابعاد جک دو ستون هیدرولیکی

ابعاد جک دوستون هیدورلیکی اتصال از بالا

در جک دوستون هیدورلیکی اتصال از بالا، فاصله اعداد مربوط به ارتفاع بسیار زیاد است. مثلا جک هیدرولیکی با ارتفاع بالابری حدود 190 سانتی‌متر، دارای ستونی با ارتفاع حدود 340 سانتی‌متر است. این اختلاف زیاد بدلیل طول راد سیلندر است. در هر ستون جک، یک سیلندر با ارتفاع مشخص نصب شده. طول راد سیلندر در حالت حداکثر ارتفاع، تقریبا به اندازه طول سیلندر است.
با توجه به اینکه سیم بکسل‌های تراز کننده دوستون، در جک اصتال از بالا از قسمت بالایی جک عبور میکنند، باید ارتفاع ستون به نحوی باشد که سقف خودرو به قسمت بالایی جک برخورد نکند. از این رو معمولا در جک دوستون هیدرولیکی اتصال از بالا، ارتفاع ستون تقریبا دوبرابر حداکثر ارتفاع بالابری جک است. این ارتفاع متناسب با کاربری خودرو است.
ابعاد جک دو ستون اتصال از بالا جهت نصب

ابعاد جک دوستون هیدورلیکی اتصال از پایین

در جک های هیدرولیکی اتصال از پایین، ارتفاع ستون کمتر است زیرا نیازی به داشتن فاصله اطمینان جهت عدم برخورد سقف با قسمت بالایی دیگر وجود ندارد. ارتفاع ستون وابسته به ارتفاع بالابری و طول راد سیلندر است. بعنوان مثال در جک هیدرولیکی دو ستون اتصال از پایین با ارتفاع بالابری 180 سانتی‌متر، ارتفاع ستون حدود 280 سانتی ‌متر است.
ابعاد جک دو ستون هیدرولیکی اتصال از پایین جهت نصب

جمع بندی

در هنگام خرید جک دوستون، از فروشنده بخواهید اطلاعات دقیقی از ابعاد دستگاه به شما بدهد. همچنین شما باید این ابعاد را نیز از محل کارگاه خود بدانید:

  • ارتفاع سقف
  • عرض کارگاه (جایگاه نصب جک)
  • طول کارگاه ( جایگاه نصب جک)
 
با دانستن این ابعاد که مربوط به جایگاه مورد نظر شما جهت نصب جک است،‌ میتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید.
اگر برای جانمایی جک و تجهیزات مشکل دارید، میتوانید از مشاوره تیم خدمات رادمن استفاده کنید. تیم خدمات رادمن با اعزام به محل شما،‌مراحل نقشه برداری، استاندارد سازی و جانمایی را انجام خواهند داد. همچنین این خدمات برای تجهیزات خریداری شده از رادمن، رایگان است.
فراموش نکنید که جانمایی تجهیزات و استاندارد سازی محیط کارگاه،‌ جز ملزومات اساسی کسب و کار شماست. این مهم دارای ریزکاری‌‌های فراوانی است که تخصص و تجربه میتواند آنها را کشف و حل کند.
ابعاد جک دو ستون اتصال بالا در کارگاه قدیمی نصب شده است
جهت مشاوره کامل استاندارد‌سازی محیط کارگاه با ما در تماس باشید

میتوانید از طریق پیام رسان سایت و یا شماره تماس شرکت اقدام کنید.

ساعات پاسخگویی تماس: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *